Radca prawny czy adwokat – czym się różnią?

Podpisując umowę o pracę, na telewizję, internet, składając ważne dokumenty czy podejmując związane z tym decyzje, zwykle zastanawiamy się czy aby na pewno wszystko zostało dobrze wypełnione, a umowa nie ma tzw. “haczyków”, które są dla nas niekorzystne. Wiele osób nie myśli wtedy, aby przed złożeniem podpisu skorzystać z pomocy prawnej. Co jednak z sytuacją, kiedy składamy zeznania na policji czy rozmawiamy z urzędnikiem? W takim przypadku może przydać się pomoc profesjonalisty. Osoba doświadczona, znająca się na prawie pomoże uniknąć sytuacji, kiedy powiemy coś, co może zadziałać na naszą szkodę lub naszych bliskich.

Kiedy zgłosić się do adwokata?

Wiele osób zastanawia się jednak czy powinni zgłosić się do adwokata czy do radcy prawnego. Warto znać zakres obowiązków oraz wykonywanych zadań obu dziedzin, aby w przyszłości wybrać prawidłową osobę w przypadku zgłoszenia się po porady prawne. Dużo ludzi myli pojęcia i adwokata nazywa radcą prawnym. Jest to jednak błąd. Czym więc zajmują się adwokaci Bydgoszcz? Do ich zadań należy m.in. obrona lub pełnomocnictwo w przypadku konieczności stawienia się przed sądem lub w urzędzie. Udzielają on również opinii i porad prawnych.

W jakich sytuacjach skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Mimo iż, podstawę działalności adwokata i radcy prawnego stanowią inne ustawy, niektóre czynności pokrywają się. Bowiem u radcy także możemy zasięgnąć opinii oraz porady prawnej. Do innych jego zadań należy m.in. rola obrońcy w sytuacjach związanych ze sprawami karnymi oraz karnymi skarbowymi.