Kto może dostać pozwolenie na broń?

Badania na broń, Szczecin – jakie cechy osobowościowe są kluczowe?

Posiadanie broni w Polsce nie jest tak powszechne, jak na przykład, w Ameryce, ale zdarza się coraz częściej. Aby, uzyskać stosowną zgodę na posiadanie broni trzeba przejść badania psychologiczne, test na strzelnicy i badanie lekarskie. Osoba, która chce posiadać broń w swoim domu, nosić ją lub używać musi mieć określone cechy osobowościowe. Przede wszystkim, nie może stanowić zagrożenia dla siebie, ani dla osób z otoczenia.

Psychotesty – czyli kto może stać się posiadaczem broni?

Zadaniem badań psychologicznych jest sprawdzenie czy potencjalni posiadacze broni mają do tego predyspozycje osobowościowe. Bada się wówczas, dojrzałość społeczną oraz intelektualną i sposób zachowania się w sytuacjach trudnych, kryzysowych.

Badania na broń – po co ludzie chcą mieć pozwolenie na broń?

Pozwolenie na broń jest ludziom potrzebne z różnych powodów. Broń może stanowić ochronę siebie i swojego mienia. Wykorzystywana jest także do celów łowieckich, sportowych lub by zostać instruktorem i przeprowadzać szkolenia na strzelnicy. Także, kolekcjonerzy broni muszą mieć pozwolenie na przechowywanie jej. Dowiedz się więcej na http://badaniapsychologiczneszczecin.pl/bron.html.