Kupno gotowej spółki z o.o. – co wato wiedzieć

Podczas zakładania firmy przedsiębiorcy mają wiele możliwości dotyczących tego, jaka spółkę założyć i jak to zrobić.

Jedną z najpopularniejszych opcji są spółki z o.o., które należą do najbezpieczniejszych i w zasadzie pozbawionych wad. Można zarówno samodzielnie ją zarejestrować, jak i zdecydować się na zakup już gotowej spółki. Co to oznacza i jak przebiega taki zakup?

Czym są gotowe spółki z o.o.?

Gotowe spółki z o.o. to takie, które zostały już wcześniej zarejestrowane. Ktoś zgłosił ją do urzędu i tam zostały nadane jej wszystkie niezbędne oznaczenia, numery i inne niezbędne dane. Zakup takiej spółki możliwy jest dzięki firmom, które zajmują się profesjonalną sprzedażą tychże spółek. W momencie zakupu od razu, automatycznie stajemy się jej właścicielami i możemy w sposób pełnoprawny nią zarządzać. Oszczędza to nam bardzo dużo czasu zarówno w kwestii samej rejestracji, jak i wypełniania i kompletowania wszelkich formalności. To właśnie na tak zwaną papierkową robotę tracimy najwięcej czasu, ponieważ załatwianie czegokolwiek w urzędzie jest nie tylko trudne, ale także bardzo czasochłonne.

Ponadto, kupując spółkę gotową, pokrywamy koszty wyłącznie samego zakupu, nie są od nas pobierane żadne dodatkowe koszty związane z rejestracją i innymi urzędniczymi rzeczami. Zakładanie spółki od zera trwać może nawet kilka tygodni, dzięki kupnie gotowej, wszystko otrzymujemy w ciągu jednego, bądź dwóch dni.

Dlaczego warto mieć spółkę z o.o.?

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to jedne z najbardziej korzystnych dla wspólników spółek. W odróżnieniu od jednoosobowej działalności gospodarczej, wspólnicy w spółce nie odpowiadają majątkiem prywatnym, czyli w sytuacji kryzysowej są zabezpieczeni przez bankructwem. Ponadto spółka tego typu to również większy prestiż i solidność w oczach kontrahentów czy partnerów biznesowych. Warto także wiedzieć, że starając się o dofinansowania, czy granty również trzeba mieć spółkę tego typu. Jedynymi wadami, jakie mogą pojawić się przy okazji spółek z o.o. to duża ilość papierków przy rejestracji, ale w chwili kiedy mamy do czynienia z kupnem gotowej spółki to właśnie ten jeden minus całkowicie znika.

Reasumując, gotowe spółki są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą założyć własna firmę, jednak ilość formalności związanych z jej rejestracją jest po prostu nie do przejścia.