Przelew z UK do PL — skorzystaj z EasySend już dziś!

Dlaczego warto korzystać z EasySend?

Tak naprawdę plusów tej instytucji jest wiele, między innymi: oszczędzasz czas i pieniądze, masz zapewnioną profesjonalną obsługę klienta, są zaufaną i bezpieczną firmą, a także przelewy dostępne są na każdym urządzeniu. Regulacji je prawne, które obowiązują w tradycyjnych bankach, są takie same w EasySend. W ciągu 14 lat funkcjonowania firm na rynku zyskali zaufanie tysięcy klientów. Świetny kurs wymiany walut stała niska opłata, a także przelewy docierające do Twoich najbliższych nawet w 10 minut to coś, co EasySend oferuje wszystkim klientom. Posiadasz komputer, tablet czy telefon? Aplikacja mobilna EasySend jest dla Ciebie! Przelew z UK do PL nigdy nie był taki prosty!

Wzrost opłat za przelew z UK do PL

Od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej, co niesie ze sobą bardzo dość znaczące konsekwencje. Decyzja ta nastąpiła po długich negocjacjach oraz w złych emocjach. Niestety najmocniej odczuli to przedsiębiorcy handlujący na obu rynkach, głównie przez wprowadzone cła oraz ograniczenia w przepływie towarów, usług i ludzi. Jednak wyjście UK z Unii Europejskiej uderzyło także w polskich emigrantów, którzy są wierni bankom. Jednym z negatywnych skutków Brexitu będzie wzrost opłat za przelew z UK do PL.

Brexit a wahania kursu funta

W 2021 wciąż trwała pandemia, a Wielka Brytania była jednym z krajów najmocniej dotkniętych jej skutkami. Im dalej, tym gorzej, ponieważ kolejne lockdowny straszliwie odbijały się na gospodarce tego kraju. Tylko w drugim kwartale 2020 PKB Wielkiej Brytanii skurczyło się o ponad 20%! Brytyjska waluta na samym początku umocniła się, jednak jej ceny mogą się mocno wahać, a przynajmniej tak twierdzą analitycy. Kurs funta w stosunku do złotówki ma zasadniczy wpływ na wartość przelewów do Polski. Przelew z UK do PL stał się niestety dość utrudniony, dlatego warto skorzystać z tanich przelewów, które oferuje EasySend!