Jakie są oznaczenia na dowodzie rejestracyjnym?

Kupując własny samochód, trzeba liczyć się z faktem, że konieczne będzie jego zarejestrowanie. Pamiętaj, że jeśli nie zarejestrujesz samochodu, może to spowodować kary, gdy postanowisz poruszać się nim. Niestety, ale samochodem niezarejestrowanym nie wolno się poruszać. Co ciekawe, na dowodzie rejestracyjnym znajdują się różne oznaczenia, a zatem jakie oznaczenia na dowodzie rejestracyjnym można wyróżnić? Jak przebiega otrzymanie takiego dowodu?

 

Otrzymanie dowodu rejestracyjnego

 

Aby otrzymać dowód rejestracyjny, należy zgłosić się do odpowiedniej placówki w swoim mieście, dlatego najpierw zorientuj się gdzie wyrabia się dowody rejestracyjne u Ciebie. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku, czyli musisz udać się bezpośrednio do tej placówki, aby móc dokonać wszystkich formalności. Pamiętaj, że musisz złożyć osobisty podpis. Czy można samochodem od razu się poruszać skoro dowód rejestracyjny otrzymuje się dopiero po mniej więcej 30 dniach? Oczywiście, ponieważ otrzymujesz tak zwany tymczasowy dowód rejestracyjny, dzięki któremu możesz poruszać się. Jeśli zatrzyma Cię policja i zobaczy taki dowód będzie to dla niej znak, że aktualnie wyrabiasz swój normalny dowód rejestracyjny.

 

Dowód rejestracyjny – oznaczenia

 

Pamiętaj, że na dowodzie rejestracyjnym są różnorodne oznaczenia, a zatem dowód rejestracyjny- oznaczenia jakie można wyróżnić? Bez problemu możesz odczytać całą legendę z dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu, dlatego warto do niej zaglądać.

 

Oznaczenia na dowodzie jest na pewno organ, który wydał Cii taki dowód. Zwykle jest to starosta danego powiatu lub też województwa, w zależności od tego, jaki organ zajmuje się wydawaniem tych dokumentów w Twoim mieście. Następnie jest w kolumnie A rejestracja twojego pojazdu, w kolumnie B pierwsza rejestracja Twojego pojazdu, w kolumnie C imię i nazwisko osoby, na którą zarejestrowany jest pojazd the model pojazdu. Pod kolumną E kryje się VIN, pod F masa pojazdu itd.

 

A jeśli chcesz poznać szczegóły, dowiedzieć się nieco więcej na temat oznaczeń w dowodzie rejestracyjnym, poczytać więcej o samym dowodzie rejestracyjnym, zajrzyj na stronę:https://cuk.pl/porady/dowod-rejestracyjny-oznaczenia-i-kody-ktore-warto-znac